Aleister Crowley – britský okultista, filosof, astrolog a mág působící na přelomu 19. a 20. století.

Crowley byl velmi kontroverzní osobností v západní esoterické společnosti této doby. Jeho životní příběh je plný nejrůznějších zážitků a šílených příběhů. Crowley byl velmi chytrý, studoval různé magické obory, stál se zakladatelem okultních skupin, prováděl magické rituály (často se jednalo o velmi morbidní a temné rituály, spojené se sexem a obětováním), ale největším úspěchem v jeho kariéře je samozřejmě vytvoření Thothova balíčku.

Crowley vytvořil nový jedinečný balíček, který umožňuje lépe pracovat s energiemi, měnit energii, měnit situace atd. V balíčků jsou schovaná tajemství Egyptské magie a kabalistické ideologie. Tento balíček je jedním z nejsilnějších nástrojů každého mága.
Je téměř nemožné s tímto balíčkem pracovat, když začínáte studovat Tarot. Je natolik energeticky silná, že vyžaduje určitou praxi a vědomosti v oboru.

V našem Centru jsme pro tento balíček vytvořili zvláštní kurz, během kterého můžete lépe prostudovat balíček a dozvědět se, jak ho správně používat pro korekci.

Některá Velká arkána mají v tomto balíčku jiné názvy, jako Umění (Mírnost), Aeon (Poslední soud), Chtíč (Síla). Malá arkána mají narozdíl od jiných balíčků vlastní názvy, ukazující význam karty.

Existují dva druhy tohoto balíčku – klasický balíček má 78 karet, ale je taky druhý, který má 80. Balíček, který má 80 karet se odlišuje jak numerologicky – jeho numerologické číslo je 8, tak i počtem Mágů. V tomto balíčku jsou 3 Mágové. Bohužel tento balíček se vydává jen zřídka, proto není jednoduché ho někde sehnat. Nicméně balíček s 78 je také velmi silný a používá se nejen pro věštění, ale také pro korekci a další rituály.

Na závěr se dá říct pouze to, že Crowley a jeho balíček mají velmi podstatnou roli v světě Tarotu a esoteriky.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *