V dnešní době existuje velké množství různých tarotových balíčků.


Jedním z nejvýznamnějších je stále Rider Waite Tarot, který byl vytvořen pro jednodušší porozumění kartám, hlavně malým arkánám. Waita můžeme považovat za zakladatele malých arkan s symbolickým zobrazením. Předtím malá arkána se zobrazovala pouze jako patřičný počet holí, mečů, pentaklů a pohárů.

Tato změna se stala určitou revoluci v světě Tarotu a umožnila začátečníkům jednodušší interpretaci karet. Poté další umělci začali používat Waitovy karty jako inspiraci pro vytvoření dalších balíčků.

Z tohoto důvodu většina začátečníků používá právě Rider Waite Tarot.

Můžeme také věnovat pozornost Crowleyho Tarotu, který se odlišuje od všech ostatních.
Crowley přiřadil název ke každé kartě, včetně malých arkan. Tento balíček vyžaduje větší znalostí a zkušeností, týkající se to nejen Tarotu, ale také astrologie, Egyptské a Řecké magie. Po získání těchto znalostí a zkušeností se tento balíček stává nejen nástrojem pro věštění, ale také pro změnu situací, změnu energie, času a prostoru.
Od vytvoření tohoto balíčku se objevuje opravdová Magie Tarotu, zobrazující sílu, mystiku a magii svého stvořitele.

Co se týče moderních balíčků, jedním z nejvýznamnějších je Osho-Zen Tarot, který se od ostatních také odlišuje filosofii svého stvořitele. Tento balíček komunikuje s svým majitelem pomocí obrazů, stávajících tajemství Vesmíru.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *